امروز دوشنبه 08 آذر 1400 ravanshenasi.cloob24.com
0

مک کارتی (1980 به نقل از هیلینز، 2002) یادگیرندگان را بر اساس سبک های یادگیری آنها به چهار نوع تقسیم بندی می نماید که عبارتند از:

1-یادگیرندگان ابتکاری

آنها معمولا دارای مقاصد شخصی هستند و نیاز به دلایل ایده آل یادگیری دارند، دلایلی که اطلاعات جدید را به تجارب شخصی ربط می دهد و اطلاعات سودمندی برای زندگی بنیان می گذارد. روش یادگیری موثر این نوع یادگیرندگان یادگیری مشارکتی می باشد و رشته های تحصیلی مناسب آنها عبارتند از: مطالعات اجتماعی، نویسندگی، هنر و...

2-یادگیرندگان تحلیلی

عموماً علاقمند به بدست آوردن واقعیات هستند، مفاهیم و فرآیندها را به خوبی درک می کنند، دارای نظم و ترتیب هستند. به روش سخنرانی بهتر یاد می گیرند و از انجام تحقیقات مستقل لذت می برند، در تحلیل اطلاعات کارآمد هستند.

3-یادگیرندگان حسی

عموماً علاقمند هستند بدانند که اشیاء چگونه کار می کنند، آنها وقتی که بخواهند چیزی را بدست بیاورند برای آن تلاش می نمایند. یادگیری عینی و تجربه ای دارند، برای آنها فعالیت هایی مانند فعالیت های ماشینی و تکالیف و مهارت های دستی که نیاز به جنبش و مهارت دارند مناسب می باشد.

4-یادگیرندگان پویشی (پویا)

عموماً علاقمند به خودرهبری و خوداکتشافی هستند، آنها به دریافت های شهودی خودشان تکیه زیادی می نمایند، در حین یادگیری معمولا فعال هستند، برای این نوع از یادگیرندگان روش های یادگیری مستقل مناسب است. آنها همچنین از شبیه سازی، ایفای نقش و انجام بازی لذت می برند.

نویسنده : جعفر هاشملو
تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه